CHP, GEREDE’DE ADAY ADAYLARINI TANITTI

featured

IMG_3650Cumhuriyet Halk Partisi, Gerede Terminal Salonu’nda aday adaylarını tanıttı. Geredeli aday adayı olan Avukat Yusuf Renkli konuşmasında; 7 Haziran seçimlerinde Gerede’nin bir evladı olarak Geredeli hemşerilerimden destek istiyorum, dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanlığı Gerede’de aday adaylarını tanıttı. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem milletvekilleri genel seçimleri öncesi siyasi partiler aday adaylarını tanıtımına devam ediyor.

Gerede Terminal Salonu’nda yapılan toplantıya milletvekili aday adayları Yusuf Renkli, Eflaz Temiz, Oktay Türesin, Gülşah Şanlı, Burak Cop ve Özaydın Çetin ile birlikte partili üyeler katıldı. Gerede’de aday adayı olan Avukat Yusuf Renkli konuşmasında; 7 Haziran seçimlerinde Gerede’nin bir evladı olarak Geredeli hemşerilerinden destek istedi.

Gerede de deri sektörünün ön planda tutulduğunu hatırlatan Renkli, “Gerede’de deri sektörümüz ön planda ve birçok fabrikamız var. Bunun yanında iktidarın gücü olmasına rağmen bir tane ayakkabı fabrikası veya deri mont fabrikası açılmamıştır’’ dedi.

Ormanların sürekli şehir dışına gönderildiğine dikkat çeken Renkli, “Yine ormanlarımız son derece yoğun bir şekilde ağaçlarla dolu ve üretim yapılmaktadır. Bunlar sürekli şehir dışına gönderilmektedir. Hâlbuki Gerede’nin mobilya sektörü açısından da son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Zira önceden organize sanayi açıldığı zaman önce belediye başkanı Halil Alioğlu döneminde Ankara’dan bir sürü mobilya firması Gerede’ye gelmek için araştırmalar yaptılar hatta yerlerini de bulmuşlardı’’ diye konuştu.

Gerede’nin teşvik kapsamına alınmadığı için yatırımcının Gerede’ye gelip yatırım yapmak istemediğini kaydeden Yusuf Renkli, “Diyorlar ki Gerede zengin, Bolu zengin, Karabük fakir Zonguldak fakir, Düzce fakir ancak ortada Bolu zengin, Gerede zengin bu nedenle biz Bolu’yu teşvik kapsamına almıyoruz. Bizde diyoruz ki madem Bolu zengin ancak burada deri fabrikaları var ve orman ürünleri çok önemli, bunlara sektör bazında dericilik ve mobilya orman ürünleri konusunda sektör bazında teşvik verin hiç olmazsa diyoruz ancak bunu da yapmıyorlar” dedi.

Gerede’ye yatırım yapılmadığını iddia eden Renkli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gerede’mize hiçbir yatırım yapılmamıştır bilakis olan değerlerde elimizden alınmıştır, örneğin Gerkonsan diye bir demir çelik fabrikamız vardı. Yok pahasına bu özelleştirme adı altında satıldı. Orda çalışan aramızda da hala orda çalışıp işten ayrılan arkadaşlarımız var ben görüyorum. Orada çalışan 500, 600 tane işçi işlerinden oldu, şuanda atıl vaziyette fabrika durmaktadır. Yine 1999, 2000 yıllarında Gerede’ye F tipi cezaevi yapılması gündemdeydi yer dahi belirlenerek, ödenek dahi çıkmıştı ancak, Gerede tabakhanelerinde çalışacak işçi bulamayız, efendim Gerede’ye terör gelir, Gerede de ahlak bozulur zihniyetiyle, Gerede’ye gelecek cezaevini yaptırmadılar ve bu cezaevi halen şuanda Silivri Cezaevi olarak açılmıştır. Yine hemşerimiz Mehmet Yılmaz HSYK seçimlerinde, HSYK üyeliğine seçilmiştir. Kendisi daha sonra 2. Daire Başkanı olarak seçimlerde iş başına gelmiştir. Onun özel çabalarıyla tekrar yeniden bir tane cezaevi sözü alınmıştır, yaptığımız araştırmalar sonucunda bunu Mehmet Yılmaz’ın kendi şahsi gayreti sonucu olarak alındığını, bunu da huzurlarınızda arz etmek istiyorum” dedi.

“Gerede’den de gerekli desteği alırsak iki de yaparız üç de yaparız diye düşünerek ben bölgemden aday olmaya talip oldum’’  diyen Renkli, “Ben bu taleplerimi, Bolu’da ve diğer ilçelerimizde kayıtlı olan üyelerimize iletiyorum. Bizim Gerede en büyük İlçe olduğu için oy potansiyeli de bellidir. Bu nedenle bizim sıralamada yer almamız gerekmektedir. Gittiğimiz zaman belirttiğim gibi boynu bükük olarak oy istiyorduk, şimdi dik olarak memleketin çocuğu olarak ben, bölgemizden destek isteyeceğim. Yapacaklarımızı tek tek anlatacağız, dedi.

Gerede’ye herhangi bir istihdam alanı açılmadığı için göç verildiğini belirten aday adayı Yusuf Renkli, “Gerede göç veriyor arkadaşlar, biz daha önce Seben, Kıbrıscık, Göynük, oralara gittik oralarda da gördük, Dörtdivan, Yeniçağa oralarda da gördük nüfus azalmış, niye çünkü gençler iş peşinde aş peşinde, karınlarını doyurmak için maalesef başka yerlere göçmek zorunda kalıyorlar. Gerede de işsizlik sorunu son derece önemli. 7 Haziran seçimlerinde Gerede’nin bir evladı olarak oy istiyorum diyen Renkli, “Sizin bağrınızdan çıkan biri olarak bana olan desteğinizden hiç şüphem yok, inşallah meclise gidersem gerenin makûs talihini yenmek istiyorum” diyerek sözlerine son verdi.

IMG_3654

IMG_3653

IMG_3651

IMG_3649

IMG_3655 IMG_3649 IMG_3651 IMG_3653 IMG_3654

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP, GEREDE’DE ADAY ADAYLARINI TANITTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir