Eskişehir’de Azmin Simgesi Oldu

eskisehirde azmin simgesi oldu raSJdGxt.jpg

Eskişehir’in Azimli Ruhu: Ramazan Acar’ın İlham Verici Hikayesi

Eskişehir’de yaşayan 62 yaşındaki Ramazan Acar, doğuştan görme engelli olmasına rağmen, 40 yıl süren azimli çalışma hayatı boyunca büyük başarılara imza attı. Görme engelini hiçbir zaman bir kısıtlama olarak görmeden, sokaklarda mendil ve yara bandı satarak geçimini sağlayan Acar, 3 çocuk yetiştirip, 2 ev satın aldı.

Kendi Hayatının Kahramanı

Ramazan Acar, hayata karşı duruşunu şu sözlerle özetliyor: “Ben hayattan bıkanları sevmem. Burada ne kazanırsak onunla idare oluyoruz.” Engeline rağmen sürekli çalışmayı tercih eden Acar, çalışmadığı günlerde vücudunda sızı hissettiğini belirtiyor. Kendisini daha iyi hissetmek için çalışmayı sürdürüyor ve her gün Eskişehir’deki Yıldıztepe mahallesinden otobüsle işine gidip geliyor.

Sıradan Günlerin Sıra Dışı Kahramanı

Ramazan Acar, sabah 09.00’da evinden çıkıp, akşam yatsı ezanından sonra işini sonlandırıyor. Günlük satışları bazen 20, bazen de 30 adet olabiliyor ve yaklaşık 60-70 lira kazanıyor. “Benim 2 evim var, burada kazandıklarımızla aldık,” diyen Acar, geçmişte kaset satışlarından biriktirdiği parayla ve bankadan çektiği krediyle evlerini almış. Azmi ve çalışma disipliniyle örnek olan bu adam, hayatı boyunca elde ettiği her şeyi kendi çabasıyla kazandı.

Örnek Bir Kişilik

Ramazan Acar, hayatından memnun olduğunu ve sabretmenin ile azmetmenin önemini vurguluyor. Toplumda herkes için ilham kaynağı olan Acar, özellikle genç nesillere, zorluklara rağmen asla vazgeçmemek gerektiğini gösteriyor.

(Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eskişehir’de Azmin Simgesi Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir