GEREDE’DEN ANKARA ÇIKARMASI

featured

memursenlogoMemur-Sen İlçe Başkanı Halil Yalçın, yarın Ankara Sıhhiye Meydanı’nda yapılacak olan “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitingine katılacaklarını duyurdu.

Terör olaylarını protesto etmek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarının Genel Merkezleri tarafından Ankara´da düzenlenecek olan yürüyüşe Gerede’den bir çok kişi katılması bekleniyor.

Teröre hayır kardeşliğe evet ana temasıyla Ankara da yapılacak yürüyüşe katılmak isteyenler için Gerede Cumhuriyet Meydanı’ndan otobüs kaldırılacak. Yürüyüşe katılmak isteyenler in Çarşamba günü yani bu akşama kadar 0 536 430 57 14 numarayı arayarak isimlerini yazdıracaklar. Memur-Sen Ankara´ya gidecek olanlardan otobüs ücreti almayacak.

TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, Mermur-Sen, Türkiye Kamu-Sen TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, TİSK, TBB, TÜRMOB, TZOB, TEMAD ve TÜRKONFED´in aralarında bulunduğu 15 Sivil Toplum Kuruluşu yarın iş bırakarak Ankara´da  “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü yapacak.

Teröre karşı kenetlenecek olan Türkiye, Perşembe günü 81 vilayetten sağlanacak katılımla sadece Türk Bayraklarının yer alacağı bir ortamda Ankara Sıhhiye ‘de saat 16.30´da ‘‘Teröre hayır Kardeşliğe evet´´ yürüyüşü yapacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Memur Sen Gerede Başkanı Halil Yalçın, Memur-Sen olarak, Perşembe günü saat 12.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan araç kaldıracaklarını belirterek, ‘’17 Eylül Perşembe günü, saat 16:30’da Ankara Sıhhiye Meydanı’nda teröre karşı ortak bir tavır sergilemek ve kardeşliği güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek yürüyüşe katılma kararı aldık. Ortak payda insan haklarına ve hukuka saygıdır. Teröre ortak bir tavırla ‘hayır’ demek çok önemlidir. Kardeşlik ruhunun pekiştirilmesi gerekmektedir. İlk defa Türkiye’de bu çapta böyle bir birliktelik gerçekleşecek, bu yüzden bu tavır önemli ve değerlidir. Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan tüm halkımızı bu toplanmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir, gelin kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germeyi bırakalım. Başka bir Türkiye yok. Bütün topluma çağrımız ‘Bayrağını Al da Gel’, ‘Komşunu Al da Gel’dir. Yarın hizmet üretmeyeceğiz, ‘kardeşlik vurgusu’ yapacağız” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’DEN ANKARA ÇIKARMASI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir