MEM’DEN GEREDE İÇİN 3 PROJE

featured

ibrahim çavuşoğlu-anaİl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Gerede’de 3 tane yatırım projelerinin olduğunu söyledi.

Gerede Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile ilçe genelinde düzenlenen Bilim Şampiyonları Bilgi Yarışması ödül törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Gerede için 3 projelerinin olduğunu bunlardan ilkinin kapalı spor salonu olduğunu kaydetti.

Kapalı spor salonu yapılacak

Kapalı spor salonunun yer tahsisinin Gerede Belediyesi tarafından yapıldığını her şeyin hazır olduğunu ödenek ayrıldığında yapımına kısa sürede başlanacağını açıkladı. Çavuşoğlu, yaz mevsimi sonunda ihalesinin yapılıp 2016 yılı bahar aylarında da hizmete girmesini tahmin ettiklerini söyledi.

Öğretmen evi yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Gerede için düşündükleri diğer projelerinin ise Öğretmen evi olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, öğretmen evi konusunda bir çok insan tarafından haklı olarak eleştirildiğini belirterek, ‘’Geredeli olan yada olmayan birçok kesim nasıl boşaltırsınız gibi eleştirdi. 8 kat üzerine inşaa edilen öğretmen evinde yapılan ölçümlerde demir ve çimento kalmadığı tespit edildi. Bina her an yıkılabilir. Risk oluşturduğu için Kaymakamımız Arslan Yurt ile oturup karar verdik. O gün boşalttık. Orası yıkılacak ve oraya fazla yüksek olmayan halk eğitim ve milli eğitimin içinde olduğu iki katlı mütevazi öğretmen evi yapılacak’’ diye konuştu.

Yer tahsisinin belediye tarafından yapıldığını aktaran Çavuşoğlu, ‘’Belediye tarafından fay hattı geçmeyen 750 metre kare ayarlandı” ifadelerine yer verdi.

Turizm Otelcilik Lisesi yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, üçüncü projelerinin de şimdiki Ticaret Meslek Lisesi’nin olduğu yere Uygulamalı Turizm Otelcilik Lisesi yapılması olduğunu açıkladı.

2015 yılının ikinci yarısında yatırım programına alınabileceğini söyleyen Çavuşoğlu, ‘’Milletvekilimiz Fehmi Küpçü Beyde uğraş veriyor. Proje gerçekleşirse Ticaret Meslek Lisesi’nin olduğu yere düşünülüyor. Uygulamalı oteli de olan bir okul düşünüyoruz’’ diye konuştu.

ibrahim çavuşoğlu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEM’DEN GEREDE İÇİN 3 PROJE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir