MHP’DEN GEREDELİ ADAY

featured

11986593_1061280107229228_5695686802667922174_nKuyumcu Metin Apaydın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İktisat ve İlahiyat Fakülteleri Mezunu olan Mali Müşavir, yazar, sarraf ve Kuyumcu Metin Apaydın MHP’den aday adaylığı için müracaatta bulundu.

Kuyumcu Metin Apaydın kimdir?

26 Ekim 1970 yılında Bolu’nun Gerede İlçesi Yeşilvadi Köyünde doğdu. İlkokulu Yeşilvadi Köyünde okudu. 12 Eylül 1980 yılında orta öğrenimini tamamlamak için Gerede’ye geldi. Orta ve lise eğitimi yıllarında okullar arasında düzenlene pek çok sosyal konularda yazdığı komposizyonlarla okuluna dereceler getirdi. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesine kayıt yaptırdı. İktisat Fakültesini başarıyla tamamlayarak girdiği ilk sınavda (SMMM)mali müşavir olmaya hak kazandı.

Ata mesleği olan sarraf ve kuyumculuk yapmaya karar verdi. 90’lı yıllarda küçük ölçekli olarak devraldığı Kuyumcu Metin LTD. Şti’ni uluslar arası ticaret yapabilecek bir hacme taşıdı. Esnaflığını yaptığı firma şuan ülke çapında pek çok markayı temsil etmektedir. Ayrıca son beş yıldır Türkiye’nin belli başlı ilerinde emlak ve inşaat faaliyetleri yürütmektedir.

90’lı yıllarda yerel ve bölgesel yayın yapan gazetelerde sosyal ve siyasal içerikli beğenilen yüzlerce makale yazmıştır. 1993 yılında Hasan Celal Güzel başkanlığındaki Yeniden Doğuş Partisi’nin ilçe başkanlığına seçilmiştir. İlçede 1994 yıllarında da Nizam-i Alem ocakları yöneticiliğinde de bulunan Metin Apaydın 1999 yılında vatani görevini Hakkari Dağ Komando Tugayında gönüllü olarak yapmıştır. Zamanın önemli yerel gazetelerinden olan Objektif Gazetesi’nin yazı işleri müdürü olan Metin Apaydın konu ile ilgili Akademisyenlerce bir yerel seçim uzmanı sayılır. Yıllar süren okuma birikimini 2009 yılında yazdığı ve yayımlanan ‘’KAHİNİN SON SÖZLERİ’’ hiyeroglif roman ile taçlandıran Metin Apaydın 2013 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı komisyon üyelerince hazırlanan rapora binaen desteklenebilir yazarlar seviyesinde 5.’lik ödülünü aldı.

35 yılıdır Gerede ilçesinde ikamet eden Metin Apaydın yine aynı şehirde yaşayan geniş bir aile kitlesine sahip olmaktan ziyade 2000’li yıllarda kendi çabalarıyla başlattığı dünya seyahati yolculuğuna yaklaşık 20’ye yakın ülkede sosyal ve siyasal ve ekonomik olaylarla ilgili pek çok rapor hazırladı.

2014 mart yerel seçimlerinde MHP Gerede ilçe Belediye Başkan Aday Adayıydı. 2015 yılı 25. Dönem Genel Seçimlerinde Bolu ilinden Milletvekili Aday Adayı olarak başvurdu. 2015 yılında İlahiyat Fakültesini bitirerek diploma sahibi oldu.

İktisat ve İlahiyat Fakülteleri Mezunu olan Mali Müşavir, yazar, sarraf ve Kuyumcu Metin Apaydın iyi derecede İngilizce orta derecede Rusça ve Arapça bilmektedir.

Evli ve dört çocuk babası olan Metin Apaydın halen Bolu ii civarında emlak, konut, toptan sarrafiye ve parekende kuyumculuk alanında faaliyet gösteren bir şirketin yöneticisidir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP’DEN GEREDELİ ADAY

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir