‘’ÖĞRENCİLERİMİZ GEREDE’Yİ TERCİH ETSİN’’

featured

‘’Öğrencilerimiz Gerede’yi tercih etsin’’Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı öğrencilerin Gerede’yi tercih etmesini istedi.

Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, 06- 14 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercih yapacak öğrencilerin Gerede’deki okulları tercih etmelerini tavsiye etti.

Konuyla ilgili Gerede Medyatakip Gazetesi’ne açıklamada bulunan Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Gerede’de Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi ve aşçılık, adalet, Mesleki Teknik Liselerinin mevcut olduğunu belirterek, öğrencilerin diğer il ve ilçeleri tercih etmesine gerek olmadığını söyledi.

Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, velilerin çocuklarının puanı biraz fazla diye Gerede dışındaki bir okula göndermelerini uygun bulmadığını, en doğru tercih öğrencinin ikametinin olduğu yer olup, ailesinin evinin olduğu yerde okumasının sağlıklı bir eğitim olacağını düşündüğünü belirtti.

Fen Lisesi eğitim öğretime başlayacağının müjdesinin veren Camcı, “Fen Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak. Gerede’de Fen Lisesi ilk defa öğrenci alacak. Okulumuz Gerede’de eğitim kalitesinin artırılacağı bir okul olacak. Ne kadar iyi bir başlangıç yaparsak o kadar güzel devam edecek. Bunun için tüm tedbirlerimizi almış durumdayız. Herhangi bir öğretmen eksiğimiz olmayacak. 7 öğretmenimiz geldi. Öğretmen eksiğimiz yok. Kazanan kaydını yaptıran öğrenciler Fen Lisesi olarak devam edecek. Mevcut birinci sınıfı bitiren öğrencilerimi Anadolu Öğretmen Lisesi olarak devam edecek ” dedi.

Bütün liselerin Gerede’de mevcut olduğunun altını Çizen Mustafa Camcı, ‘’Sağlık Meslek, İmam Hatip, Turizm Otelcilik, Ticaret Lisesi’nin içinde Adalet Bölümü, Kız Meslek Lisesi’nin bünyesinde Yaşlı ve Bakım Bölümleri var. Geleceği parlak olan bölümlerdir. Velilerimiz çocuğunu nereye yazdırayım diye düşünüyorlar. Velilerimize biz şunu söylüyoruz. Çocuğunu sağlık Meslek Lisesi’ne yazdırmayı düşünüyorlarsa diğer il ve ilçelerde aramasına gerek yok ilçemizde var. Halbuki dışarda iyi bir okula gidiyorum diye düşünüyor. İlçemizde güzel düzenli tertipli bir okul var. Yiyecek İçecek Bölümünü tercih etmek istiyorsa Gerede’mizde var. Geredeli öğrencimiz Gerede’de eğitimini alsın istiyoruz’’ diye konuştu.

Tercih komisyonları kuruldu

Öğrencilerin hangi meslekte başarılı olacaklarını düşünüyorsa ona göre tercih edilmesi gerektiğini kaydeden Camcı şöyle devam ett: ‘’ Sınav sonuçları kadar önemli bir dönem. Kamuoyu bilgilenmesine ihtiyacı var. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tedbirleri adlık. Tercih komisyonları kuruldu. Tercih önemli bir konu. Uzmanlık gereken bir durum. Velilerimize öğrencilerimizi bilgilendirmemiz gerekiyor. Lise öğrencilerimize yönelik Gerede Anadolu Lisesi bünyesinde ‘Tercih Danışmanlığı Bürosu’ oluşturduk. Öğrencilerimiz okula uğrayacaklar danışma bürosunda puanları, kendi istediği bölümler, hayata dair bakış açıları, gelecek beklentileri gibi durumları paylaştıktan sonra öğretmenlerimizde burada dinledikten sonra öğrenciye yönelik tercihlerini belirtecekler. Gerekli bilgiyi alan öğrenci kendi okulunda rehberlik öğretmeni nezdinde tercihini yapabilecek. Rehberlik Öğretmenleri öğleden önce danışmanlık bürosunda çalışacak, öğleden sonra da okullarında tercih konusunda öğrencilere yardımcı olacak.’’

Ortaokullar içinde iki komisyon kurduklarını hatırlatan Camcı, ‘’Komisyonumuzun birincisi Mehmet Zeliha Güzelce İlk Öğretim Okulu’nda ikincisi ise Yeni Mahalle Orta Okulu’nda öğrencileri bilgilendiriyor. Burada aynı şekilde öğrencilerimiz öğleden önce kurulan komisyona danışabilecek öğleden sonra da okulunun rehberlik öğretmeni ile tercihini sağlıklı bir şekilde yapabilecek. 06- 14 Temmuz 2015 tarihleri arasında ortaokullar için tercih yapılabilecek’’ ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘’ÖĞRENCİLERİMİZ GEREDE’Yİ TERCİH ETSİN’’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir