TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ 95 YAŞINDA

featured

623 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Gerede’de de coşkuyla kutlandı.

Öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları ve gösteriler protokol ve katılanlarca beğeniyle izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı 09:30’da, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma töreni, Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı’nın, Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra sona erdi.

Kutlama kapalı spor salonunda devam etti

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile birlikte öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan Gerede kapalı spor salonunda gerçekleşen kutlama programı saat 10:00’da başladı.

Kaymakam Yurt’un, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından M. Z. Güzelce Ortaokulu Müzik Öğretmeni Esra Eratlı yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunduğu program Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 95 yaşında

Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95. Yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sevinç içerisinde kutladığını belirterek, ‘’Bayramımız hepimize kutlu olsun. 23 Nisan Türk Milletinin kendi kaderini kendisinin tayin ettiğini var olma yok olma savaşı olan istiklal savaşında ölüm kalım mücadelesi vererek düşmana galip geldiği ve bunu 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtardığı Türk Milletinin küllerinden yeniden doğduğu gündür. Bağımsızlık meşalemizin yakıldığı özgürlüğümüzün dönüm noktasıdır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin doğum günüdür. Devletimizin ve milletimizin doğum günü milletimizin doğum günü çocuklarımızın bayram günüdür. 23 Nisan 1920, Cumhuriyetimizin kuruluşu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz milletimizin çocuklarımıza armağanıdır, hediyesidir. Bizde bu mutlu günü çocuklarımızla beraber hep birlikte coşku ve sevinç içerisinde kutlamaktayız’’ şeklinde konuştu.

Camcı, çocuklara hitaben konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Büyüklerimizin geçmişte yaşamış olduğu zorluklara bakarak bizlerin vatansız kalmaması uğruna verdikleri mücadeleleri düşünerek bugün bizlere düşen milli birlik ve beraberliğimizi korumak, birbirimizin haklarına saygı duymak kardeşlik içerisinde dostluk içerisinde güzellikler içerisinde hep birlikte yaşamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bayramımızı güzelleştiren programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum.’’

Camcı’nın konuşmasının ardından Halil Nom İlkokulu öğrencilerinin okuduğu şiirlerle süslenen programda, öğrenciler tarafından çeşitli yarışma, skeç ve halk oyunları gösterileri ile müzik gösterileri yapıldı.

programında, Halil Nom İlkokulu 3 D Sınıf Öğrencileri Raif Burak Ergün ve Yunus Emre Calayır tarafından organize edilen Geredelüyüz Teve, vatandaşları güldürürken herkesin beğenisini aldı.

Program, Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından sunulan müzik gösterisinin ardından ortaokul öğrencilerinin yaptığı mini konserle sona erdi.

Programa, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Cumhuriyet Başsavcısı Amine Nurdan Aktiş, Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, oda ve STK temsilcileri katılırken, kutlama gösterilerini izlemek için gelen çok sayıda veli ve vatandaş katıldı.

12

1

2

34

5

8

9

10

11

 7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ 95 YAŞINDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir