AHİLER GELENEĞİ SÜRDÜRDÜ

featured

Ahilik geleneği çerçevesinde Gerede Eski Sanayi esnafı ile Oto Sanayi Sitesi esnafı namaz yemeğinin bu yıl 3.sünü düzenledi.

Bakırcılar Çarşısında ahilik geleneği çerçevesinde Eski Sanayi çarşı esnafları namaz yemeği düzenledi. Gelenek Gerede Oto Sanayi Sitesi’nde de gerçekleştirildi. Programlara Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, STK başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda esnaf katıldı.

Programda Belediye Başkanı Mustafa Allar günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmanın ardından Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu tarafından dua yapıldı. Ardından yemek ikramı ile program sona erdi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Ahilik geleneği çerçevesinde Regaib Kandili münasebetiyle Eski Sanayi Çarşısı esnaflarının ve Sanayi esnaflarının bu yıl 3.sünü düzenlediği “Namaz Yemeği” programlarına katıldık. Geleneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına son derece anlamlı programlar oldu. Esnaflarımıza emeklerinden ve düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AHİLER GELENEĞİ SÜRDÜRDÜ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir