ALLAR; “SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ”

featured

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu gösteren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Arkut Dağı Kayak Merkezinde bulunan pistleri asfalta kavuşturdu.

Arkut Dağı Kayak Merkezindeki asfalt çalışmalarını değerlendiren Başkan Allar, tekerlekli kayak-kayaklı koşu pistine asfalt atılması ile birlikte Türkiye’de ilk olma özelliği kazanılmış oldu” dedi.

Böylelikle, Türkiye Kayak Milli takımında yer alan sporcuların kamplarını Arkut Kayak Merkezinde daha çok gerçekleştirebileceğine değinen Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Göreve geldiğimiz günden bugüne sporcunun ve sporun her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İlçemizin göz bebeği Arkut Dağı Kayak Merkezimiz bizim açımızdan çok önemli bir yere sahip. Gerede’mizin evlatlarının pistlerden daha çok faydalanması açısından pistlerimizi asfalt programımıza alarak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Pistlerin asfaltlanması ile birlikte Arkut Dağı Kayak Merkezimiz daha çok öne çıkarak, kayak branşında parmakla gösterilir vaziyete geldi. Asfalt çalışmalarını yakinen takip ettim ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Âli Oto, Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Çetinkaya ve Uluslararası Organizasyonlar Daire Başkanı Necati Kaplan ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Pistlerimiz Arkut Dağı Kayak Merkezi sporcularımıza, ilimize, kayak camiasına ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Arkut Dağı Kayak Merkezi sporcuları ise daha önce asfalt üzerinde yapmaları gereken antrenmanlar için şehir dışına gitmekten ve kilometrelerce yol kat etmekten kurtularak, asfalta kavuşan pistlerde antrenmanlarını gerçekleştirebilecek. Ayrıca asfaltı atılan pistler Uluslararası Kayak Federasyonunun (FIS) sitesinde de geniş yer buldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ALLAR; “SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir