Boluspor Başkanı Savaş Abak’ın Kurtuluş Reçetesi: “Şirketleşme”

Savaş Abak 1

Boluspor’un yeniden başkanlığına seçilen Savaş Abak, Olağanüstü Kongre’de yaptığı konuşmada Boluspor’un mali kurtuluşunun reçetesi olarak bir kez daha şirketleşmeyi işaret etti. Boluspor şu anda “Dernek” statüsünde yönetilirken, Başkan Abak kulübün “Şirket” statüsüne geçmesini istiyor.

ŞİRKETLEŞME: MALİ ZORLUKLARIN ÇÖZÜMÜ

Başkan Abak, her fırsatta Boluspor’un şirketleşmesi gerektiğini vurgulayarak, mali zorluklardan çıkışın yolunun bu olduğuna inanıyor. “Gelir-gider tablosuna göre kulübün tek çıkar yolu şirketleştirilmesidir” diyen Abak, Boluspor’un sürdürülebilir bir mali yapıya kavuşması için iş insanlarını göreve çağırdı.

Boluspor'da Yeniden Savaş Abak Dönemi

20 İŞ ADAMI, 20 MİLYON EURO

Geçen aylarda yaptığı konuşmada konuyu bir kez daha gündeme getiren Başkan Abak, “Boluspor’u çok seviyoruz. 20 iş adamı toplansın, herkes birer milyon Euro versin, 20 milyon Euro ile şirket kuralım. Takım var, oyuncuların çoğunun sözleşmesi var. Ama yanlış anlamayın, çoğu ben ve bu yönetim olmazsa burada durmaz. Boluspor’un kurtuluşu şirketleşmeden geçiyor,” ifadelerini kullandı.

YENİDEN SEÇİLDİ

Yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 9 Temmuz’a ertelenen Boluspor’un Olağanüstü Kongresi’nde Savaş Abak yeniden başkan seçildi. Başkan Abak, kongre öncesinde aday olmayacağını açıklamıştı. Ancak iş insanı Soner Çavuşoğlu’nun adaylıktan çekilerek Abak’a destek olacağını duyurmasıyla tekrar başkanlığa aday oldu ve seçildi.

Bolusporda Yeniden Savas Abak Donemi 2

ŞİRKETLEŞME ADINA İLK ADIMLAR

Kongrede, Boluspor’un şirketleşmesi için uygulanan maddeler oy birliği ile kabul edildi. Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü’nün 76. maddesi ve ilgili diğer maddeler uyarınca, Boluspor’un futbol faaliyetlerinin bir anonim şirkete devri için gerekli yetkiler verildi. Başkan Abak, “Önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız. Göztepe gibi büyük camialar gibi yatırımcılarla yolumuza devam ederiz” dedi.

(Haber: Hüseyin Calp)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Boluspor Başkanı Savaş Abak’ın Kurtuluş Reçetesi: “Şirketleşme”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir