DERİ OSB’NİN 2. ARITMA İHALESİ YAPILDI

featured

Gerede’de, Deri Organize Sanayi Bölgesine yapılacak ve mevcut arıtma tesisinden yüzde elli daha fazla kapasiteye sahip olacak 2’nci arıtma tesisinin ihalesi yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın önem verdiği ve ilçenin ekonomik anlamda bel kemiği olan Deri OSB’de,  üretim kapasitesinin artması sonucu ihtiyaç duyulan 2’nci Arıtma Tesisi için ihale Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleştirildi. Deri Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan yeni arıtma tesisi günlük 6 bin metreküp kapasiteli olacak. Tesiste ayrıca yeni arıtma teknolojisi kullanılacak. Tesis 24 ayda tamamlanacak ve projenin yaklaşık maliyetinin 30 Milyon TL olduğu ifade ediliyor. Yapılacak arıtma tesisi ile beraber Gerede, Türkiye’nin deri merkezi olma misyonunu ortaya koyacak ve Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde gün geçtikçe artan kapasite sadece ilçe değil, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

Gerçekleştirilen ihale sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisi ihalesini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Öncelikle deri sanayi esnaflarımıza ve İlçemize hayırlı uğurlu olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bu ihalede emeği ve katkıları bulunan AK Parti Bolu Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın, AK Parti Bolu İl Başkanımız Nurettin Doğanay, AK Parti İlçe Başkanımız İsmail Çetin, Gerede Deri Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ersin Kaska ve Yönetimine şahsım ve İlçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DERİ OSB’NİN 2. ARITMA İHALESİ YAPILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir