GEREDE’DE EĞİTİMİN KALİTESİ ARTTI

featured

Gerede'de eğitimin kalitesi arttı2Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında, Gerede’nin başarı oranlarının arttığını bildirdi.

Camcı, düzenlediği basın toplantısında, son TEOG sınavındaki başarılarının, geçen yıla oranla artış gösterdiğini belirterek, yabancı dil sınavındaki başarı oranının aldıkları tedbirler ve yaptıkları çalışmalar sonucu başarı oranının arttığını söyledi.

Camcı, açıklamasında 2013-2014 yılındaki ilçe puan ortalaması 403 iken 2014-2015 yılında ise 405 olduğunu, net ortalamasının da 68’den 72’ye yükseldiğini, il genelinde ilk 100’e giren öğrenci sayısının 8’den 10’a yükseldiğini ve 100 ve üzeri net yapan öğrenci sayısının da 35’den 59’a çıktığını kaydetti.

Gerede’de eğitim kalitesini artırmak için öğretmen ve aileleriyle mücadele verdiklerini anlatan Camcı, ‘’Bu yükselişte emek sarf eden öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Elde edilen başarıdan dolayı memnununum. Tabi ki bu bize yetmez, hep daha iyi bir eğitim öğretim için gayret gösterip başaracağız. Sevgili öğrencilerimize nice başarılar diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Gerede'de eğitimin kalitesi arttı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’DE EĞİTİMİN KALİTESİ ARTTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir