GÖNÜLLÜ KURSİYERLER GÜNLÜK 500 MASKE ÜRETİYOR

featured

Gerede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından yapılan tıbbi maske üretimi tüm hızıyla devam ediyor.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hakan Kutluay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Babayiğit maske üretimi yapılan Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Gerede Kaymakamlığı koordinesinde, Gerede Belediyesi, Gerede TSO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Nimet Meto Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimiz tarafından tıbbi maske üretimi tüm hızıyla devam ediyor.

Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tıbbi maske üretim yerinde incelemelerde bulunan heyet, emeği geçenleri tebrik etti. Nimet Meto Teknik Anadolu lisemizde sosyal mesafe kuralına da dikkat edilerek gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyer tarafından günlük ortalama 500 adet maske üretimi yapıldığını söyleyen Kaymakam Cengiz Ünsal “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınını önlemek için maske kullanımı önemli yer tutuyor. Bu yüzden üretim kapasitemizi ne kadar artırabilirsek o kadar çok vatandaşa hizmet etmiş oluruz. Toplum olarak hepimizin kenetlenmesi gerektiği bugünlerde bizler de milli seferberlik ruhuyla çalışmaya devam ediyoruz. Bu zor günlerimizde gönüllü olarak fedakarca çalışan personellerimizi tebrik ediyorum. İnşallah hep birlikte emek vererek, bu süreci de en zararsız şekilde atlatacağız” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GÖNÜLLÜ KURSİYERLER GÜNLÜK 500 MASKE ÜRETİYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir