GTSO’NUN 190 BİN EURO BÜTÇELİ PROJESİ ONAYLANDI

featured

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi hibe programı 400 proje arasından seçilerek 190 bin Euro bütçesi ile kazanılan projeler arasında yer aldı.

Ankara’da imzalanan protokole Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve Genel Sekreter Turhan Anaç katılım sağladı.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Avrupa Birliği insan kaynaklarının geliştirilmesi operasyonel programı kapsamında finanse edilecek iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi hibe programına 04.03.2019 tarihinde odamız tarafından başvuru yapılmış, 400 proje başvurusu arasından seçilen projemiz, 190 bin Euro bütçesi ile kazanan projeler arasında yer almayı başarmıştır. 16.12.2020 tarihinde, Ankara’da Yönetim Kurulu Başkanımız Ersin Kaşka, Genel Sekreterimiz Turhan Anaç tarafından proje sözleşmesi imzalandı. Bu proje ile birlikte 18 ay içerisinde Gerede’de faaliyet gösteren sanayicilerimizin, iş sağlığı ve güvenliği yetkinliklerini geliştirip, üzerinde önemle durduğumuz ve çalışmalarını sürdürdüğümüz çalışılabilir bir iş yaşamı hedefimizi hayata geçiriyoruz. Gerede Ticaret ve Sanayi Odası olarak sanayicilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini önemsiyoruz.

İlçemizin kurumlarından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Deri Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Recep SOLUK beyefendiye ve Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Öğretim Üyesi Sayın Dr. Musa Milli beyefendiye projedeki destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Bu projenin amacı; İş yerlerimizin işçi sağlığı ve güvenliği açısında uygun hale getirilmesini kapsamaktadır. 
Projenin aktiviteleri arasında Gerede’de faaliyet gösteren iş yerlerindeki çalışma koşulları iyileştirmek, işverenlerde ve çalışanlarda iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı ve bilgiyi arttırılması, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) profesyonellerinin kapasitesini arttırılması ile iş kazalarında azalma ve meslek hastalıklarında düşüş beklenmektedir. Proje kapsamında 500 çalışanın periyodik sağlık tetkikleri, kullanılan kimyasalların malzeme güvenlik bilgi formlarının oluşturulması, işletmelerindeki makinelerin kullanım talimatlarının hazırlanması ve iş sağlığı ve güvenliği (İSG) el kitabının oluşturulması planlanmıştır. İş sağlığı ve güvenliği takip yazılımı ile işverenlerin iş sağlığı ve güvenliği bilgilerinin güncel olarak tutulması ve belirli sayıda çalışanımıza ilk yardım eğitimleri verilerek acil durumlarda maddi ve manevi kayıpların önlenmesi düşünülmüştür. Proje kapsamında ilçemiz halkımıza ve öğrencilerimize yönelik, tiyatro ve kısa film etkinlikleri organize edilecektir.

Yine bölgemizin gelişimine katkıda bulunmak üzere Gerede Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, başvuruları yapılan diğer projelerimiz aşağıda listelenmiş ve bu projelerdeki başvuru süreçlerimiz devam etmektedir.

Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İş Gücü Piyasası Destek Programı için Hibe Programı,

Promoting Decent Future of Work Approach With a Focus of Gender Equality,

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GTSO’NUN 190 BİN EURO BÜTÇELİ PROJESİ ONAYLANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir