SATIŞ BEDELİ TESPİT EDİLECEK

featured

Satış bedeli tespit edilecekKervan Sitesi binası bulunan taşınmazın Gerede Belediyesine satışının yapılması için taşınmazın piyasa araştırılması yapılacak.

İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantıları devam ediyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen toplantıların son oturumunda 7 madde görüşülerek karara bağlandı.

Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantıları devam ediyor. Çarşamba günü gerçekleşen oturumda meclis üyeleri 7 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Toplantıda ilk olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Gerede İlçesinde üzerinde Kervan Sitesi binası bulunan taşınmazın Gerede Belediyesine satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Raporda söz konusu taşınmazın piyasa araştırılması yapılarak Gerede Ticaret Odası ile Emlak Komisyoncuları Derneğinden görüş alınarak satış bedelinin tespit edilmesi için komisyonun çalışmalara devam etmesinin uygun olduğu belirtildi. Rapor oy birliği ile kabul edildi.

Ardından İlimiz Merkez ve İlçe köylerinin içme ve kullanma sularının sağlıklı olup, olmadığı ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin araştırılmasına ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Raporda; Bolu’daki su kaynaklarındaki kirliliğin genelde kırsalda ve mikrobiyel kaynaklı olduğu görülmüştür. Kimyasal kirlilik ise yok denecek kadar azdır. Mikrobiyel kirliliğin temizlenmesi, kimyasal kirliliğin temizlenmesinden daha kolay olduğu için İl Özel İdaresince bazı çalışmalar yapılması gerektiği belirtilmiştir.

Toplantıda ayrıca, Gerede ilçesinde bulunan Öğretmenevi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası olarak kullanılan ancak deprem tetkikleri nedeniyle yıkılması planlanan binanın yerine nasıl bir bina yapılması gerektiği, Öğretmenevi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyacının neler olduğu hususunda çalışma yapılması konusu incelenmek üzere oy birliği ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Toplantıda son olarak, Dörtdivan köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanmak üzere gerekli olan 125.831 TL’nin Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Mudurnu köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanmak üzere gerekli olan 686.035 TL’nin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Gerede köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanmak üzere gerekli olan 539.529 TL’nin Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Göynük köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanmak üzere gerekli olan 641.070 TL’nin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talepleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SATIŞ BEDELİ TESPİT EDİLECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir