ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

KAZIM ÜNLÜOL’UN KALEMİNDEN “En Uzun Gece En Uzun Yıl”

Bir Geredeli  hemşehrimizin paylaştığı  Av. Ergün Kazanır’dan bir alıntıda en uzun geceler şöyle anlatılmış.

“En uzun gece bilimsel olarak 21 Aralık olabilir, ama aslında en uzun geceler:

  • Çocuğunun hasta olduğu
  • Bir yakınını kaybettiğin
  • Sevdiğinden haber alamadığın
  • Ödemesi gelen borcunu ödeyemediğin gecelerdir.”

Bunlar belki yaşadığımız, belki yaşayabileceğimiz en uzun gecenin özeti gibi.

Bir yıldır dünyayı kasıp kavuran bir virüs insanoğluna sonucunun ne olacağı bilinmeyen sıkıntılı en uzun geceleri , dil, din, renk, bölge, sağlıklı, sağlıksız ayırımı yapmadan yaşatmaya başladı. Sapasağlam gördüğümüz, bildiğimiz ana, baba, eş, kardeş, arkadaş, tanıdıklarımız da bir anda bu uzun gecelerde üzüntülere şahit olmaya başladılar. Bazen bu şahitlik virüse yenik düşenlerin ahrete uğurlanması şeklinde ortaya çıktı.

Alınması gereken tedbirlere bir şekilde uymayanların sorumsuzlukları, tedbiri elden bırakmayanları da bir şekilde etkilemeye devam ediyor.  Belki birçok insan bir sebeple bu uzun geceleri yaşayacak. Yaratıcının izniyle hayatta kalabilenler şahit oldukları ahvalle bu dünyadaki yolcuklarına devam edecekler.  Temennimiz ders alınması için.

İnsanlığın isimlendirdiği zaman dilimlerinden biri olan 2019 günlerini hatırlarsanız, depremler, seller, tabii felaketlerle ve maddi, manevi, ticari savaşlarla dünya rahat yüzü görmemiş, bu sıkıntılardan kurtulup,  rahatlayabilmek için gelecek yeni yıl günlerinin, yani 2020’nin iyi geçmesini ummuştu.  Lakin sıkıntılar 2020’de de yeni felaketlerle sürüp gitti.

Dünyayı geçmişten ders almayarak, düşüncesizce har vurup harman savuran insanoğlunun kendisinin ortaya çıkardığı sebeplerle de 2020 kimimiz için en uzun yıl, kimimiz için de göz alıp kapayıncaya kadar, nasıl geçtiğini anlayamadığımız günler dizisi oluverdi. Yani neresinden bakarsanız bakın en uzun geceler insanoğlu için varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Şimdi de 2021 günlerinde, bu dünyada varlığını sürdürebilenler için neler yaşanacak, sıkıntılar sürecek mi, en uzun geceler bitecek mi? Yeni günler, geceler neler getirecek bilinmez.

Temennimiz gelecek olanlar sağlık ve huzur olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.