15 Kasım 2018

GEREDELİ BAŞKAN BAŞARAN; “SÜREÇ BAŞLADI”

GEREDELİ BAŞKAN BAŞARAN; “SÜREÇ BAŞLADI”

MHP Bolu İl Başkanı Geredeli hemşerimiz Cihan Başaran mahalli idareler seçimleri aday adaylık süreci hakkında basın açıklaması yaptı.

Geredeli başkan Başaran; “Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde, mahalli idareler seçimlerini yapacaktır. Bu günlerde bütün siyasi partilerde aday belirleme ve seçime hazırlanma çalışmaları başlamıştır.

MHP de Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde seçim hazırlıklarına başlamıştır. 31 Mart 2019 seçimleri çok büyük önem arz ediyor. Ülkemiz iç ve dış etkilerle, ekonomik ve siyasal anlamda zor günlerden geçiyor. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum vatandaşımızı, işçimizi, memurumuzu, esnafımızı sanayicimizi, yatırımcımızı olumsuz etkilemektedir.

Ekonomik şartlar nedeniyle ailesini geçindirmekte zorluk yaşayan işçi, memur anneler, babalar var. Tarlasını ekip biçerken mazot parasını bulmakta zorlanan çiftçiler var. Üretimi durma noktasına yaklaşmış,  işçisine ücret ödemekte zorlanan sanayicilerimiz var. Az bir satış yaparak yada siftahsız dükkan kapatan, çekini, senedini, kredi borcunu ödeyemeyen esnaflarımız var. Parasını batırmaktan endişe eden, gelecek dönem planı yapamadığı için parasını atıl durumda bekleten yatırımcılar var.

Bolu’da yaşayan değerli vatandaşlarım, Türk Milletinin varlık teminatı olan, Milliyetçi Hareket Partisi, ülke yönetimine ve ülkemizi bu kargaşa ve ekonomik sıkıntılardan kurtarmaya taliptir.

Halka hizmetin ilk basamağı ise belediye başkanlıklarıdır. Allah’ın emrettiği gibi, dosdoğru, halkın hizmetinde olmak bizim en büyük amacımızdır. Halkımızın sorunlarını içimizde hissederek çözüm arayan, üretken belediyecilik anlayışımız ile Bolu ve ilçelerinde aday adaylığı başvuru sürecini başlatıyoruz.

Belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı müracaatları 15 Kasım 2018 Perşembe günü başlayacak olup, 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17:00’de sona erecektir. Belediye Başkan Aday Adaylığı için ön başvuru MHP Genel Merkezinde, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığımıza şahsen yapılacaktır. Daha sonra ilçe başkanlıklarına müracaat edilecektir.

Belediye meclisi ve il genel meclisi aday adayları ilçe başkanlıklarına şahsen başvuru yapacaklarıdır. Kendilerinden istenen evraklar başvuru anında bildirilecektir. Aday olacak hizmet sevdalılarına şimdiden başarılar diliyorum.

Değerli Bolu halkı, mahalli idareler seçimlerinde vizyonumuz; Milli ve manevi değerleri koruyarak, tüm yerel yönetimlere model olacak, bir belediyecilik anlayışı ortaya koymaktır.

Hedefimiz; Yerel yönetimlerin etkin gücünü, en üretken biçimde kullanarak, Türkiye’yi çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaştırmaktır. Toplantımızı, MHP değerli liderinin şu sözleriyle bitirmek istiyorum. Vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Dr. Devlet Bahçeli.

Toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkürlerimi sunarım” ifadelerine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ