Bayram Trafiği Tarihe Karışacak: Artık Ankara’dan İstanbul’a İki Saatte Gidilecek!

İstanbul Ankara

TRAFİK TARİHE KARIŞACAK

Türkiye, Kurban Bayramı’nda yeniden yollara düştü. Vatandaşlar bayram sebebiyle farklı bölgelere seyahat ediyor. Ancak yollarda uzun araç kuyrukları oluştuğu için trafik tehlikeli ve sıkıcı bir hal alabiliyor. Neyse ki, bu durumu değiştirebilecek bir çözüm var. ABD merkezli Archer şirketinin tasarladığı elektrikli hava aracı, Ankara’dan İstanbul’a olan yolculukları 2 saate indirebilir.

İŞTE TÜM YÖNLERİYLE MİDNİGHT

Dubai Airshow’da sergilenen bu devrim niteliğindeki hava aracı, kısa mesafeli seyahatlerde büyük bir değişiklik yaratmayı hedefliyor. Archer’ın geliştirdiği elektrikli dikey kalkış ve iniş uçağı olan “Midnight”, uzun mesafelerdeki çileli yolculukları önemli ölçüde kısaltıyor.

Midnight, tamamen elektrikli olarak geliştirilmiş olup, 160 kilometre mesafeye kadar uçabilme kapasitesine sahip. Özellikle şehir içi ulaşımlar düşünülerek tasarlanan uçak, 241 kilometre maksimum hızıyla dikkat çekiyor. Bu özellikleri sayesinde, uzun süren yolculukları dakikalar içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Midnight Araci

4 yolcu taşıma kapasitesi olan Midnight, helikopterden 100 kat daha sessiz çalışıyor ve sadece 12 dakikalık bir şarjla 32 kilometre gidebiliyor. Archer, bu uçağın rekabetçi fiyatlandırma politikasıyla karayolu taşımacılığına sağlıklı bir alternatif sunmayı planlıyor.

ANKARA’DAN İSTANBUL’A 2 SAATTE GİDİLEBİLİR

Bu elektrikli uçak teknolojisi, gelecekte şehir içi ulaşımın daha hızlı, çevre dostu ve etkili hale gelmesine katkıda bulunabilir.

Bu gelişme, Ankara’dan İstanbul’a olan yolculukları 2 saate indirerek şehir içi ulaşımı tamamen dönüştürebilecek bir potansiyele sahip. Midnight ile hem daha hızlı hem de daha çevre dostu bir ulaşım mümkün olacak.

(Haber Merkezi)

10
mutlu
Mutlu
5
_zg_n
Üzgün
22
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
8
vir_sl_
Virüslü
Bayram Trafiği Tarihe Karışacak: Artık Ankara’dan İstanbul’a İki Saatte Gidilecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir