TARLALARA EL KONULDU

featured

araztopGerede Nüfus Müdürü Mevlüt Çimen’in de tapu sahibi olarak aralarında bulunduğu 10 kişinin tapularına Orman Bölge Müdürlüğü el koydu.

Akabinde Gerede Nüfus Müdürü Mevlüt Çimen ve mağdur olan 10 kişi Orman Bölge Müdürlüğü’ne dava açtı. Bolu’da Dörtdivan İlçesi’ne bağlı Ortaköy’de, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 45 yıllık tarlalarına el konulan 10 kişi hukuk savaşı başlattı. 1969’dan bu yana tapulu arazilerinin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2B arazisi olarak kaydedildiğini öğrenen köylüler, soluğu mahkemede aldılar.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Bolu ve ilçelerinde 2B çalışması yaptı. Orman arazilerinin tespiti içinde çalışan kadastrocuların Dörtdivan’a bağlı Ortaköy’de 10 vatandaşın tapulu arazini orman arazisi olarak gösterdiği ortaya çıktı. 1969’dan bu yana tapulu tarlalarının orman arazisi olarak kaydedildiğini öğrenen vatandaşlar mahkemeye giderek, arazilerini geri almak üzere hukuk savaşı başlattılar.

Bolu Kadastro Mahkemesi’ne giderek orman kadastrosuna itirazda bulunanların arasında Gerede Nüfus Müdürü’nün de bulunduğu 10 kişi arazilerini geri istedi. Ahmet Söğütdelen, Ahmet Özkan, Şaban Yaman, Adem Nalbant, Bayram Kayıkçıoğlu, Kemal Söğütdelen, Nail Taşdemir, Hasan Örsel ve Mevlüt Çimen 45 yıllık tapulu tarlalarını geri alabilmek için hukuk davası başlatırken, dava 23 Ekim 2015 tarihine ertelendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TARLALARA EL KONULDU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir