50 TANE PİKNİK MASASI VE BARBEKÜ

featured

esentepe-mesireligiYaz aylarında Esentepe’ye 50 tane piknik masası ve barbekü konulacak. Gerede Belediyesi peyzaj çalışması kapsamında yeşiliyle ve temiz havasıyla ünlü Gerede Esentepe Mesirelik alanına yaz aylarının gelmesiyle 50 tane piknik masası ve barbekü konulacak.

Konuyla ilgili Gazetemize açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede’nin mesirelik alanı olarak bilinen yeşili ve çam ağaçlarıyla ünlü Esentepe için 260 bin TL’lik projelerinin olduğunu söyledi.

Yapılan çalışmaların doğaya ve ağaçlara zarar vermediğini kaydeden Allar şöyle konuştu, “Yapmış olduğumuz çalışmalar tamamen doğayı muhafaza ederek bir şelale şeklinde küçük bir havuz ve yürüyüş bantlarını da ağaçların köklerine zarar vermesin diye çelik profillerle demirlerle merdiven kesimini tamamladık. Kaldırımları da kayrak taşı ile döşediğimizde zemine hiçbir harçlı bir şey kullanmadan tamamen doğal toprak zemine taşları döşeyerek vatandaşların Ramazan Dede’ye giderek camide ibadetini ve duasını yapabilecek. Dışardan gelen insanlar bizleri telefonla arayarak teşekkür etti. Yaz aylarında çevre düzenlemesini tamamlayarak çok da verimli hale gelecek” dedi.

Allar, yaz aylarının gelmesiyle Esentepe’ye 50 tane piknik masası ve barbekülerini koyacaklarını belirtti. İnsanımıza kafasına göre istediği gibi ateş yakmasına izin vermeyeceğiz diyen Allar, ‘’Daha temiz ve huzurlu bir Esentepe için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
50 TANE PİKNİK MASASI VE BARBEKÜ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir