ESENTEPE AŞÇILIK MARKALAŞMA YOLUNDA

featured
default

Gerede’nin ve ilimizin başarılı okullarından Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve velilerden yoğun talep alarak bu yılda kontenjanını doldurdu.

Yeni okul ve pansiyon binasına kavuşan okul, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde birçok ulusal ve uluslararası yemek yarışmalarında bireysel ve takım kategorilerinde çok sayıda madalya alarak Gerede’yi ve ilimizi başarıyla temsil etmiştir. İlçenin taşımalı eğitim ve ortaöğretim yurtlarının yemek ihalesi kapsamında okul döner sermaye işletmesinde öğrenciler, usta öğretici ve öğretmenler eşliğinde günlük 1200 kişilik sıcak yemek üretimi gerçekleştirerek pratik yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, ülkemizin en modern atölyelerinde eğitim alan öğrenciler, yüzde yüz iş bulabilme imkanına sahip olarak mezun olup turizm sektörüne katma değer katmaya devam ediyorlar.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Milletvekili Fehmi Küpçü’nün gayretleri ile yaklaşık 10 Milyon TL tutar ile ilçeye kazandırılan okulda bulunan her türlü imkan ve fırsat öğrenci ve veliler tarafından da büyük beğeni kazanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ESENTEPE AŞÇILIK MARKALAŞMA YOLUNDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir