GEREDE İKİNCİ FAZ ÖDEMELERİ 735 KİŞİYE EVİNDE YAPILDI

featured

Gerede ilçemizde ekonomik istikrar kalkanı paketi destek programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ikinci faz sosyal yardım ödemeleri ikametlerinde yapıldı. İlçemizde birinci faz 675 ve ikinci faz 735 olmak üzere sosyal yardım kapsamında toplam 1410 vatandaşa evlerinde ödeme yapıldı.

Gerede’de ekonomik istikrar kalkanı paketi destek programı kapsamında vatandaşlara yapılan 1000 TL’lik ikinci faz sosyal yardımlar hak sahiplerine evlerinde teslim edildi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında vatandaşların sağlığını riske atmamak ve oluşacak yoğunluğu engellemek için ikinci faz sosyal yardım ödemesi için 735 vatandaşın evlerine bizzat gidildiğini kaydeden Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal; “Bu süreçte yaşanacak mağduriyetin engellenmesi için devletimiz tarafından alınan tedbirlerin yanında, Vefa Sosyal Destek gruplarının oluşturulması, ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlarımıza yardımların yapılması gibi birçok ekonomik önlemler de alındı. Bizler de Vefa Sosyal Destek Gruplarımızın bünyesinde emniyet ve jandarma personelimizle ödeme noktalarında oluşacak yoğunluğu engellemek ve halk sağlığını riske atmamak adına devletimiz tarafından yapılan sosyal yardım ödemelerini vatandaşlarımızın evlerinde yapıyoruz. İlçemizde birinci faz ve ikinci faz sosyal yardım kapsamında toplam 1410 vatandaşımıza evlerinde ödeme yapıldı. Özverili çalışmalarından dolayı görev alan personelimize ve kurallara uyarak evlerinde kalan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE İKİNCİ FAZ ÖDEMELERİ 735 KİŞİYE EVİNDE YAPILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir