ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

İLETİŞİMSİZLİK

Muhsin Balaban
Muhsin Balaban
  • 23.10.2015

anaNe oluyor bize nedir anlaşamadığımız nereye gidiyoruz?

Malum birkaç gün önce memleketimizde menfur bir olay sonucu genç bir kızımız vahşice katledilmiştir. Gençliğinin baharında dalından kırılmıştır.

Allah cc rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz  YAZIK !!!!

 Bir diğer genç cani ise tutuklanıp cezaevine girmiştir.

Çok fazla zaman almaz Müebbet cezası ile cezalandırılır. Onun hayatı da sönmüştür.Onun ailesine de yazık!!!

Gençliğimiz başıboş ve vurdumduymaz vaziyettedir.

Gerek sosyal medya gerek sokak kültürü bunu pekiştirmekte amaçsız ve gayesiz bir toplum yetişmektedir.

Zaman hızla ilerlemektedir ve insanın bu zaman içinde ne  nedir farkına bile varamamaktadır. Bizim en büyük sorunumuz İLETİŞİMSİZLİKTİR yani kurulamayan iletişimdir.

Karı kocadan şikayetçi koca işten şikayetçi çoçuk evden şikayetçi maşallah herkes her şeyden şikayetçi ama sadece şikayetçi. Çözüm aramak yok nasıl atlatırım yok kuru kuru konuş anlayan  olursa kimse nerede ne diyeceğini bilmemekte nerede nasıl davranacağını anlamamaktadır. Buda TOPLUMSAL BİR KAOS ortamı oluşturmaktadır.

Çocuk doğurmakla iş bitmiyor biliyorum kimse evladının kötü olmasını istemez çoçuğu için uğraşmakta lakin sorun burada başlamaktadır Aile İçi kavgalar,televizyon ve mahalle dedikoduları dayalı bir ortamda yetişen çocukta istenileni verememektedir.

Özellikle aile reisi olan Baba iş , kahve , arkadaş görüşmelerini  biraz aksatıp düzenleyecek çocuğuyla sağlam iletişim kuracak bağırmakla şiddet kullanmakla onu reddetmekle sorun çözülmez aksine çoğalır ve akabinde binbirtürlü sıkıntı

Evlat ciğerdir ne anaya benzer ne babaya nede başka bir şeye. Çocuklarınızla gençlerimizle oturup dertleşin onlarla arkadaşlık kurmayı deneyin AİLE kavramının  içini doldurun.

Ailede kurulamayan iletişim verilemeyen edep sokakta her türlü şiddete dönüşmektedir.

Özellikle kız evlatlarımızla ciddi manada ilgilenelim. Çünkü ailede bulamadığı sevgiyi kuramadığı iletişimi dışarda aramakta, çünkü herkes sevgiye muhtaçtır ve sokakta türeyen kötü niyetli  birine düşmekte ve çocuklarımızın hayatı kararmaktadır.

İlgilenelim dertleriyle dertlenelim arkadaş olduğumuzu hissettirelim yoksa üzüntüsü kederi yine kendini bulacaktır.

DEVLET olarak ta  okullarımıza üniversitelerimize el atılmalıdır özellikle büyükşehirlerdeki bazı üniversiteler anarşist yuvası halin gelmektedir örgüt kampları gibi kullanmaktadır.

Affetmeyin okumak için geleni engellemeye çalışanı terörle bağlatılı olanları okulda yakıp yıkanları atın. Ve  af ile geri getirmeyin okullar  eğitim yuvamızdır ilim irfan yerleridir aykırı hareket edine acımayın ..

Daha güzel günlerin gelmesi için ilim irfanın artması için daha güzel bir toplum için  İLETİŞİM kurun.

 Sağlıcakla ve muhabbetle.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.