Ankara’da Akıllı Kent Devrimi: ABB’den Çığır Açan Anlaşma

Ankara'da Akıllı Kent Devrimi: ABB'den Çığır Açan Anlaşma

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Tayvan Büyükelçiliği ile akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler oluşturma hedefiyle önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. Toplantıda, Tayvan Büyükelçiliği tarafından hibe edilen gelişmiş afet yönetimi cihazları tanıtıldı ve gelecekteki ortak projeler üzerinde duruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Tayvan Büyükelçiliği ile akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler oluşturma kapsamında bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda, Tayvan Büyükelçiliği tarafından Afet İşleri Daire Başkanlığına enkaz altı canlı tespit etme ve enkaz altı kablosuz dinleme tespit cihazları ile uluslararası arama kurtarma standartlarına sahip görüntüleme cihazları hibe edildi.

Amaç, akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler oluşturmak

ABB, Tayvan Büyükelçiliği ile akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler oluşturma amacıyla ortak gelecek planları için toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Afet İşleri Daire Başkanı Özkan Erel ve AKOM Şube Müdürü Akif Tezel başkanlık etti.

Ankara'da Akıllı Kent Devrimi: ABB'den Çığır Açan Anlaşma

Toplantıda, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama ve Kurtarma ekipleri tarafından bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Tayvan Büyükelçisi Volkan Chich-Yang Huag, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarında görev alan Chang Yu-Chung, Ulusal İtfaiye Ajansı Genel Sekreteri Huang Po-Chun, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi Komutan Yardımcısı Su Hsuao-Hsuan, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi Ofis Memuru Tsai Pai-Hsiu, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi görevlileri ile AKUT İstanbul ve Ankara üst düzey yöneticileri de toplantıya katıldı.

Hızlı ve etkili çözüm

Toplantıda Tayvan Büyükelçiliği tarafından hibe edilen cihazlar, afet sonrası tespit, dinleme ve görüntüleme işlevleri için tasarlanmış. Enkaz altı canlı tespit etme ve kablosuz dinleme cihazları, dedektörler, sismik sensörler ve arama kameraları ile donatıldı. Bu cihazlar, kablosuz teknoloji sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde afetzedelerin yerini tespit edebiliyor. Sismik sensörler ve titreşim üreten cihazlar, enkaz altındaki kişilerin varlığını tespit etmeyi sağlıyor.

(Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da Akıllı Kent Devrimi: ABB’den Çığır Açan Anlaşma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir