GEREDE ÜLKÜ OCAKLARI EKRAN BAĞIMLILIĞI STANDI AÇTI

featured

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı tarafından Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesinde ekran bağımlılığı ile mücadele standı açıldı.

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı Üniversite birimi, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından geliştirilen özel bir yazılım sayesinde ekran bağımlılığı seviyesini belirleyen, ekran karşısında geçirilen süreyi azaltmaya yönelik ekran bağımlılığı ile mücadele standı Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesinde açıldı. Gerede ilçemizde okuyan üniversiteli öğrencileri bilgilendirmek amacıyla standa ilgi yoğun oldu.

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanı Mehmet Çetintaş yaptığı açıklamasında; “Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı olarak uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılığına karşı kararlı mücadelemizi sürdürüyoruz, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimine tehdit oluşturan ekran bağımlılığı ile mücadele projemizi de üniversiteye kurduğumuz stant ile hayata geçiriyoruz.

Yapılan araştırmalar bilgisayar, cep telefonu, tablet, televizyon gibi akıllı ekranların aşırı ve kontrolsüz kullanımının ekran bağımlılığına neden olduğunu ve bunun sonucunda da kişiye fiziksel ve ruhsal yönden ciddi zararlar verdiğini ortaya koymuştur.

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı olarak gençlerimizi ve ailelerimizi ekran bağımlılığı konusunda bilgilendirerek, kişiye ve topluma verdiği zararı en aza indirmek istiyoruz. Bu vesile ile gençlerimizin ekran bağımlısı olmadan teknolojiyi etkin ve verimli kullanmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE ÜLKÜ OCAKLARI EKRAN BAĞIMLILIĞI STANDI AÇTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir