GİGDER’İN KONUĞU GEREDELİ PROFESÖR ŞEN OLACAK

featured

Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği’nin konuğu Geredeli hemşerimiz Van 100. Yıl Üniversitesi eski rektörü ve aynı zamanda Ankara Başkent Grubu tarafından yılın bürokratı seçilen hemşerimiz Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen olacak.

Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği konferans serilerine tüm hızıyla devam ediyor. 21 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 20.00 da Dernek merkezinde gerçekleştirilecek olan konferansın konusu “Memleket Meselesi” olacak. Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen’in konuşmacı olarak katılacağı programda Kuran tilavetini ise Yelkenler Köyü Camii imam hatibi Eşref Kaya üstlenecek.

Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmail Yerlikaya; Programa tüm hemşerilerini davet ederek, konferans serilerinin ilerleyen günlerde de ara vermeden devam edeceğini belirtti.

PROF. DR. SEYİT MEHMET ŞEN KİMDİR?

Şair ve yazar. 6 Mayıs 1944 Gerede doğumlu. Gerede Macarlar Köyü İlkokulu, İzmit Lisesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi (1970) mezunu. Gerede’de öğretmen (1964-66), Eğirdir’de ziraat mühendisi (1971-73) olarak çalıştıktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesine asistan olarak girdi. Burada doktorasını tamamladı ve doçent olarak öğretim üyeliği yaptı (1973-84). Bir süre de 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesinde görevini sürdürüp (1984-88), Van 100. Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanlığına atandı. Dört yıl dekanlık yaptıktan sonra 1992 yılında aynı üniversitenin rektörlüğüne getirildi. 1995’ten itibaren Büyük Birlik Partisi genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 1994’te Ankara Başkent Grubu tarafından yılın bürokratı seçildi. Makalelerini Yeni Devir, Gündüz, Sağduyu gazeteleri ile Altınoluk ve İlkadım dergilerinde yayımlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GİGDER’İN KONUĞU GEREDELİ PROFESÖR ŞEN OLACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir