İGM BÜTÇESİNDE GEREDE’YE 93 BİN 500 TL

featured

Bolu İl Özel İdaresi 2021 yılı bütçesinde, İlçelere ayrılan ödenek miktarları belirlendi. Buna göre Gerede ilçemize 93 bin 500 lira ayrıldı. İl Genel Meclisinin bütçe maratonu sona erdi. 2021 yılı bütçesi 85 milyon 210 bin TL olarak karara bağlandı.

İlçelere ayrılan ödenek miktarları şunlar:

Gerede İlçemize 93 bin 500 lira.

Göynük İlçemize 120 Bin 500 lira.

Mengen İlçemize 86 bin lira.

Mudurnu İlçemize 86 bin 500 lira.

Seben İlçemize 79 Bin 500 lira.

Dörtdivan İlçemize 64 Bin 100 lira.

Kıbrıscık İlçemize 64 bin 500 lira.

Yeniçağa İlçemize 70 bin lira ödenek ayrılmasına karar verildi.

2021 yılı bütçesinde aslan payını ise eğitim aldı. İlimizde eğitim çalışmalarına 13 milyon lira ödenek aktarılmasına karar verildi.

İl Genel Meclisinde bütçe görüşmeleri sona erdi. Covid 19 tedbirleri kapsamında iki hafta süren meclis toplantılarında komisyonlar aracılığıyla kurumların talepleri doğrultusunda 2021 yılı bütçesini belirledi. Meclisin son oturumunda İl Özel İdaresinin bütçe kararnamesi ile gelir ve gider bütçesi oylanarak kabul edildi.

Bütçe oylamasının ardından AK Parti Gurubu adına Üzeyir Ercivan, CHP Gurubu adına Erhan Beykoz söz alarak 2021 yılı bütçesinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Son değerlendirmeyi yapan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de 2 Kasım’dan bugüne kadar tüm komisyon raporları, eleştiriler ve öneriler çerçevesinde, var olan bütçe gerçeklerini ve dengelerini göz önünde bulundurarak, köye yönelik hizmetlere en fazla ödeneği ayırmaya gayret ederek, 2021 yılı bütçesini 85 milyon 210 bin TL’ye oy birliği ile bağladıklarını söyledi. Yüceer, “İstekler, ihtiyaçlar elbette olacak. Ancak bizim İl Genel Meclisi olarak hedefimiz; 487 köyümüzün 4 bin 479 km yol ağı içerisinde, 82 bin nüfusa hizmet etmek; köylerimizin ihtiyaçları doğrultusunda var olan kaynakları sonuna kadar kullanarak en doğru hizmeti yapmaktır. Bu anlamda tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“GAYET BAŞARILI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

Her zaman uyum içerisinde oy birliği ile kararlar aldıklarını ifade eden Başkan Yüceer, “Her arkadaşımız kendi ilçesi ile ilgili talepleri ifade edecek, eksiklerin giderilmesi konusunda gayret göstereceklerdir ve sonuna kadar haklılar. Biz de yeni oluşan meclisin ikinci bütçesini belirledik. İl Genel Meclisi grubu olarak hepimiz el birliği içerisinde, bahaneye sığınmadan, var olan kaynakları en iyi şekilde kullanarak hizmete dönüştürme yolunda gayret ediyoruz. Bunda da gayet başarılı olduğumuzu, güzel işler yaptığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.  Yüceer son olarak bütçenin belirlenmesi konusunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantı Aralık Ayı İl Genel Meclisi toplantılarının 07 Aralık Pazartesi günü başlamasının kararlaştırılmasıyla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İGM BÜTÇESİNDE GEREDE’YE 93 BİN 500 TL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir