ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

MAHALLE VE KÖY BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

İlçemiz Gerede’den de tüm mahalle ve köy başkanlarının katıldığı toplantı Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş başkanlığında yapıldı.

MAHALLE VE KÖY BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ
  • 17.03.2015
  • 1.245 kez okundu

Mahalle ve Köy Başkanları bir araya geldi (1)İlçemiz Gerede’den de tüm mahalle ve köy başkanlarının katıldığı toplantı Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş başkanlığında yapıldı.

Bolu ve ilçe Köy ve Mahalle Başkanları ile bir araya gelen Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş,  7 Haziran genel seçimleri öncesi partililerine seslendi.  Kaybedilen bir milletvekilini kazanarak yeniden Bolu’da 3-0 yapmak için teşkilatlardan birbirlerine kenetlenmelerini ve fedakarlık yapmalarını isteyen eden Ataş, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz Bolu’da yüzde 66 oy almış bir partiyiz. 2002’de 3 milletvekili çıkartmış 3-0 yapmışız,  2007’de 3-0 yapmışız, 2011’de oylarımızı arttırdığımız halde kazaya uğramışız. 2-1 yapmış, 1 milletvekilliğini kaptırmışız. Bugün büyük bir sınav. 2011 yılının rövanşını almaya var mısınız?  Burada herkes buna inanıyor mu? İnanıyorsanız, bunu yaparsınız” dedi.

Bolu’da çıktıkları 3-0 parolası ile seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde kilit görev üstlenecek Köy/Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. D-100 Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Köroğlu Sofrasında Cumartesi günü saat 12.00’de başlayan eğitim toplantısı büyük birlik ve beraberlik tablosuna sahne oldu. Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, il merkezinin yanı sıra 8 ilçe ve 3 belde de görevli 580 Mahalle ve Köy Başkanı, dört bir yanı parti bayrakları donatılmış salonu hınca hınç doldurdu.

Gövde gösterisine dönüşen, protokol konuşmalarının ardından sunumlar eşliğinde eğitim de verildiği toplantıda, Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Düzce Milletvekili Fevai Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve parti teşkilatında görevli çok sayıda isim yer aldı. Ayrıca, Bolu’dan 25. dönem milletvekili aday adayı olan isimlerde salonda hazır bulundu.

Coşkunyürek: “Bolu’da 3-0 yapmak için hep birlikte sözleştik”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye çıkan Yüksel Coşkunyürek; Büyük medeniyet yolundaki hizmet yolculuğunu onurla, gururla hep birlikte ileriye taşımaktan dolayı onur duyduğunu söyleyerek, salona baktığımız zaman büyük bir katılımın olduğunu görüyoruz. Rabbimize hamd-ı senalar ediyoruz. İnşallah, bizler el ele vererek, gönül gönüle vererek aşkımızı sevdamızı, samimiyetimizi kaybetmeden bu ülkeyi hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Gece gündüz birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bizim Başbakanımıza sözümüz var. Biz Anayasayı değiştirecek çoğunluğun sağlanması için hep beraber kongrelerimizde ahitleştik, sözleştik ve bu çoğunluğun sağlanması içinde Bolu’da 3-0 yapmak için hep birlikte sözleştik ve bunu inşallah gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“Yüzde 70 yapmak için gönül gönüle çalışacağız”

Konuşmasının devamında yaptıkları çalışmalardan dolayı milletvekili aday adaylarına teşekkür eden ve daha önce dile getirdiği “yüzde 70” hedefini tekrar yineleyen İl Başkanı Coşkunyürek, şunları söyledi: “Şuana kadar onurlu, vakurlu bir şekilde çalışmalarını yürüten milletvekili aday adaylarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten Ak Parti’ye yakışır bir çalışmayı alanda sürdürüyorlar. Rabbim hepsinin hakkında hayırlısını versin. Onlara, memleketimize ve ailelerine en hayırlısı neyse onu nasip etsin ve inşallah onlarla, sizlerle, hep birlikte el ele vererek aldığımız bu bayrağı,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde almış olduğumuz yüzde 66’lık oy oranımızı en az yüzde 70 yapmak için gönül gönüle çalışacağız. İnşallah 7 Haziran’da da bu başarıyı hep birlikte kutlayacağız.”

Yılmaz: “İslam diyarı türkiye’nin bu neticeyi almasını bekliyor”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’den sonra  yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  “Ak Parti’nin Türkiye’de sadece iktidar olması değil. Sadece Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu sağlamak değil. Anayasa’yı değiştirdiğimiz zaman artık sistem oturmuş olacak. Sistem oturduğu zaman da artık Türkiye geleceğe umutla bakacak. Sadece Türkiye mi, hayır değil. Şuan koskoca bir İslam diyarı Türkiye’nin bu neticeyi almasını bekliyor. Kısa zaman sonra yapılacak seçimde bizim alacağımız başarıyı bekleyen o kadar çok insan var ki; öyleyse bu sadece Bolu’dan 3 milletvekilini çıkartmak olmayacak. Çok geniş bir coğrafyada, umutla beklenen neticeyi almak için dualarını bizlerden esirgemeyen insanların da umudu olacak bir seçime doğru gidiyoruz. Bu seçim hayırlı olsun diyorum, kazamız mübarek olsun.            “

Küpçü: “Ak parti inşallah yoluna devam edecektir”

Türkiye’nin Ak Parti iktidarı döneminde büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını kaydeden diğer konuşmacı TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise, “Bu coğrafya değişti, bu coğrafya dönüştü. Bu değişim ve dönüşümün mimarları burada, kimse yokken ‘ben varım’ diyen, bu ‘Ak Dava’ya emek veren sizlersiniz. Yeni, güçlü, lider Türkiye yolunda, kimlikli, karakterli şehirler noktasında, hizmet noktasında, ve hepsinden önemlisi; bu milletin önünü kesmeye çalışanlara karşı millet merkezli siyaseti zihinlerinde hala oturtamayanlara karşı, postala karşı, paralele karşı Ak Parti inşallah yoluna devam edecektir. Ben bu anlamlı yürüyüşte bende varım diyen buradaki bu haziruna teşekkür ediyorum. 7 Haziran sabahı da yine memleketimiz, milletimizin de “Yeni Türkiye” yolunda yeni filizler yeşerteceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Ercoşkun: “İnşallah bu yol hikayesi devam edecek”

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’da “Biz her çalışmada sizlerle birlikte bugüne kadar değerli milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü ile birlikte gayret ettik, yol aldık, mesafe kat ettik. Yaptığımız işler var, yapamadığımız, eksik kaldığı işler var. Ama inşallah bu yol hikayesi, bugüne kadar Türkiye’nin elde ettiği kazanımlar 7 Haziran’dan itibaren, sizlerin desteği, gayreti ve duaları ile devam edecek.  Bu süreçte emek veren, katkı veren değerli büyüklerimize ve sizlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen protokol konuşmalarında son kürsüye çıkan isim Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş oldu.  Yaptığı konuşmada Ataş, ilk AK Parti’nin kuruluş aşaması ve girdiği seçimlerden bahsetti, sonrasında 2015 genel seçimlerinin önemi hakkında bilgiler verdi.

Ataş: “Ak Parti’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır”

Ak Parti’de siyaset yapmanın herkese nasip olan bir şey olmadığını söyleyen Ataş, “Ak Parti’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. Ak Parti’de siyaset yapmak herkese nasip olacak bir iş değildir. Bizi şanslı kılan, Ak Parti’de siyaset yapma ayrıcalığını veren şey nedir? Ak Parti kurulduğu günden bu güne yerel ve genel seçimlerde Türkiye’de tarih yazarak siyasi yolculuğunu sürdürmekte. O tarihi yazan sizlersiniz” şeklinde konuştu. AK Parti’de görev yapanların Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşlığı yaptığı için çok şanslı olduğunu kaydeden Ataş, “Merdivene ters giren bir liderin partisinde de siyaset  yapabilirdiniz! Yanlış bir uçağa binen bir liderin partisinde de siyaset yapabilirdiniz! Ama siz dünya tarihinin, dünyadaki tüm liderlerin, lider olarak baktığı bu partinin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde siyaset yaptınız” ifadesini kullandı.

“Siyasette samimiyet ve sadakat ön plandadır”

 “Biz millete yüzümüzü dönerek, milletimizin duasını ve desteğini alarak siyaset yapmaya devam ettiğimiz için milletimizin desteğini alıyoruz” diyen Ataş, şöyle konuştu:

“Ne zaman ki milletimizden yüzümüzü dönersek, ne zaman ki milletimiz dualarını bizden esirgerse Allah Yardımcımız olsun demek zorunda kalırız. Onun için yanlış yapma imkan ve fırsatımız yoktur. Yanlış yapma lüksümüz yoktur. Biz millete yüzümüzü dönmek suretiyle, millete hizmet etmeyi kendi menfaatlerimizin önüne çıkarmak suretiyle, siyaset yapmayı sürdürdüğümüz sürece, samimiyetimiz ve sadakatimizden azıcık fire vermediğimiz sürece, milletimizin desteği ve duası her zaman üzerimizde olacaktır.  Siyasette samimiyet ve sadakat ön plandadır.

“2015 tüm seçimlerin katma değerinden daha fazla öneme sahip”

Her seçim kendi mecrası ve kendi konjonktürel yapısı içinde önemlidir. Ancak 2015 Genel Seçimleri bugüne kadar yapılmış tüm seçimlerin katma değerinden daha fazla öneme sahiptir. Bu 2015 seçimlerini önemli kılan unsurlar nelerdir diye soracak olursanız. 2002 Genel Seçimlerinde 364 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başına değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. 2007 Genel Seçimlerinde 343 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başımıza değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. 2011 Genel Seçimlerinde 323 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başına değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. Ama her seferde, anayasayı değiştirmeyi, bunun için bir sürü gayretli çalışmaları bir sürü çalışmayı yapmaya çalıştık.

“Bu anayasanın değişmesi lazım”

Gelişen dünyada ve demokrasilerde 1980 yılında yapılmış olan anayasa artık Türkiye’ye gömlek olarak dar geliyor. Bu anayasanın değişmesi lazım. Türkiye’nin yöneticilerine aynı performansta ayak uyduracak bir anayasanın ortaya çıkması lazım ki, Türkiye 2023 hedeflerine gittiğimiz bu yolculukta belirlediğimiz hedeflerimizin gerçekleşmesi için sağ salim bu yolculuğunu sürdürsün. Türkiye gelişmiş dünya ülkeleri arasında, kalkınmış dünya ülkeleri arasında yerini alabilsin. Onun için 2015 genel seçimleri tek başına anayasayı yapabilecek bir çoğunluğu elde edilmesi anlamında çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Başarıya giden yolda birbirlerine kenetlenmek zorunda olduklarının altını çizen Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, son olarak şunları söyledi:

“Fedakarlık etmeden Allah bize zaferi nasip etmez”

Biz birbirimize sıkı sıkı kenetlenmek zorundayız. bu yolculuğumuzu sürdürürken milletimizi yanımıza alarak, milletimizin desteğini, duasını alarak siyaset yapmak zorundayız. Ve 2015 seçimlerinde bugüne kadar aldığımız seçimlerin fevkinde daha ciddi bir oy potansiyeli ile meclise girmek zorundayız. Bunun bilince hareket etmek durumundayız. Bunun için en sevdiğimiz şeylerden fedakarlık etmeden Allah bize zaferi nasip etmez. En sevdiğimiz şeylerden fedakarlık yapmak zorundayız. Eşimizden, işimizden fedakarlık yapmak zorundayız. 2 buçuk ay eşimizi az görsek de bir şey olmaz. Az yesek, az uyusak da bir şey olmaz. Bizim liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız günde 3-4 saat uyku ile hayatını idame ettirir, çalışmalarını sürdürürken bizde günde 4 saat uykuyla durursak 2 ayda ölmeyiz. Vallahi de ölmeyiz billahi de ölmeyiz.

“2011 yılının rövanşını almaya var mısınız”

Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz Bolu’da yüzde 66 oy almış bir partiyiz. Bakın ben seçim sonuçlarında  bakıyorum. 2002’de 3 milletvekili çıkartmış 3-0 yapmışız,  2007’de 3-0 yapmışız, 2011’de oylarımızı arttırdığımız halde kazaya uğramışız. 2-1 yapmış, 1 milletvekilliğini kaptırmışız. Bugün büyük bir sınav. 2011 yılının rövanşını almaya var mısınız?  Burada herkes buna inanıyor mu? İnanıyorsanız, bunu yaparsınız.”

Gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından SKM Başkanı Mustafa Ataş toplantı salonundan ayrılırken, toplantı İl Başkan Yardımcısı ve İl Eğitimcisi Avukat Durmuş Tunç ve Kişisel Gelişim Uzmanı Melahat Karaarslan’ın sunumları ile devam etti.

Mahalle ve Köy Başkanları bir araya geldi (3)

Mahalle ve Köy Başkanları bir araya geldi (2)

Mahalle ve Köy Başkanları bir araya geldi (4)

Etiketler: / / / / / / / / / / /

GEREDE YAPILANMASINDA 20 KİŞİ HAKİM KARŞISINDA
FETO/PDY terör örgütünün Gerede ilçesindeki yapılanması için haklarında iddianame hazırlanan 8’i tutuklu 20 kişi hakim karşısına çıktı. 17 aydır tutuklu...
GEREDE’NİN ESKİ BAŞKOMİSERE 7 YIL 6 AY HAPİS CEZASI
15 Temmuz Darbe girişimi sırsında Gerede Esentepe Bölge Trafik İstasyonu’nda görevli bulunan Başkomiser Adil Polat hakkında açılan dava sonuçlandı. Darbenin...
Gerede SYDV Mütevelli heyetini seçecek
Gerede’de faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları (STK) arasından temsilci seçimi yapılacağını belirten Gerede SYDV, 27 Aralık’ta Kaymakamlıkta yapılacak seçim ile...
Buluşma Dayıoğlu Camii’nde yapıldı
Gerede İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen sabah namazı buluşması 08 Aralık 2017 Cuma günü Dayıoğlu Camii’nde yapıldı. Eda edilen sabah...
Kaymakamdan 92 köye ziyaret
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, ilçemize bağlı 92 köyü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, köy ziyaret ve...
Miniklerin Müftü ziyareti
Gerede İlçe Müftülüğü merkez binasında eğitim öğretim gören 4-6 yaş grubu öğrencileri Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nu makamında ziyaret ederek...
Gerede’de mera ıslah çalışmaları tamamlandı
Gerede’de 900 dekar alanda “Mera Islahı Uygulama Projesi” kapsamında Gerede ilçesi Samat köyü yaylasında mera ıslah çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında...
Hakkari Şemdinli’ye Geredeli Müftü
Geredeli hemşerimiz Osman Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onayı ile Şemdinli ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Çanakkale ili Gelibolu İlçe Vaizi...
Gerede’de 5 milyonluk satış geliri
Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’nün açık artırmalı satış ihalesi İşletme Müdürlüğü’nün satış salonunda gerçekleştirildi. Gerede Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Depo, Cemaller...
Gerede OİM kışa hazır
Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’nün idare dış cephe yalıtımı ve bina içlerinde tamirat işlerine ait çalışmalar tamamlandı. Çalışmaların hızlı bir şekilde...
Ormanlarımız denetimden geçti
Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ilçemiz ormanları ara denetimlerden başarı ile geçti. Denetimlere ilçemizden Gerede Orman İşletme Müdürü ve şefleri...
Kick boksta birinciler Gerede’den
Gerede ilçemizde Gençlik Merkezi Müdürü İlhan Şimşek’in antrenörlüğünde ki kick boks öğrencileri Sakarya’da büyük başarı elde ederek ilçemize birincilik madalyaları...
Serap Çığrılı, 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesajı
Ak Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ak Parti...
Belediye’nin bütçesi netleşti; 45 milyon
Gerede Belediyesi 2018 yılı mali bütçesini 45 milyon TL olarak netleştirerek yarısını yatırım giderlerine ayırdı. Kasım ayının son meclis toplantısında...
Gerede trafiğinde yeni yasaklar, dikkat ceza yemeyin
Gerede Kaymakamlığı, Gerede Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu Trafik Komisyonu,  ilçe trafiğini düzene sokmak, şehir merkezinde yaya ve trafik...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.