10 Şubat 2017

Halk oyunlarında çifte birincilik

Halk oyunlarında çifte birincilik

İlçemiz Gerede’de bulunan iki okul, Bolu’da düzenlenen halk oyunları yarışmalarında il birinciliği alarak Gerede’ye kupa ile döndüler.

Okullar Arası Halk Oyunları Yarışmaları 8 Şubat 2017 Çarşamba günü Bolu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlçemiz Gerede 100. Yıl İlkokulu düzenlemeli dal, minikler kategorisinde İl birincisi olurken, İlçemiz 100. Yıl İmam Hatip Ortaokulu da yıldızlar kategorisinde birinci oldu. 100 Yıl İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nuran Botaş’ın çalıştırıp yetiştirdiği ekipler, başarılı bir şekilde oyunlarını sergileyerek birincilik kupalarıyla İlçeye döndüler.

Kupa sonucu açıklama yapan Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı: “Gösterileri büyük beğeni ile izlenen okullarımıza geçerek öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ettik. Başarılarından dolayı kutladık. Bu vesile ile çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve okullarımızın başarılarını bir kez daha paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yetiştiren öğretmenlerime ve ailelerine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ