KAYMAKAM AYHAN’DAN 10 KASIM MESAJI

featured

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yılında rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

10 Kasımların, aziz Türk milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olması en büyük arzumuzdur.

Hayatını ülkesine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz 99. yılında, muasır medeniyet seviyesi ve hatta onu aşma azim ve kararlılığıyla kadim medeniyet kodları üzerinde yükselerek miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta; daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmakta, bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Yaktığı meşale hiç sönmeyecek ve Türk Milleti, O’nu gönlünde sonsuza kadar yaşatacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 84.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KAYMAKAM AYHAN’DAN 10 KASIM MESAJI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir