MEM MÜDÜRÜNDEN, ÖĞRETMENLERE MESAJ

featured

Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp’in öğretmenlere yönelik mesajında şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli öğretmenlerimizi  “Öğretmenler Günü” vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Meslek hayatı boyunca her öğrencisine tek ve biricik olduğunu hissettiren, onların ruhundaki ateşi yangına dönüştüren güçlü karakterler inşa eden öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.

“Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir.” diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir. Geçmişin değerlerini geleceğe ulaştıran, bir kültürden ötekine, bir kimlikten diğerine kaynaştıran, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren bir köprüdür öğretmen. Yetiştirdiği her insanda kendinden bir iz bırakandır.

Kültürümüzde öğretmenler bir meslek gurubunun mensubu olmanın çok ötesinde, son derece önemli ve anlamlı bir merhalede kabul görürler. Milletimizin, öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. Al bayrağın dalgalandığı her yerde medeniyet ve merhamet güneşidir. Almadan veren, kibirlenmeden gurur duyan, gösteriş yapmadan paylaşan, karşılıksız verebilendir öğretmen.

Kıymetli Meslektaşlarım; vatanımızı aydınlık bir istikbale hazırlayan,  yarının büyük ve müreffeh Türkiye’sinin mimarları olarak fikir ve değer üretme, çocuklarımıza ilham olma noktasında gayret gösteriyor, geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekleri ve insani değerleriyle yoğuruyoruz. Ülkeyi imar ederken nesli ihmal etmeyen ecdadımızın izinden giderek bu güzel ülkenin hikâyesini dünyanın dört bir yanına taşıyacak olan bizleriz.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEM MÜDÜRÜNDEN, ÖĞRETMENLERE MESAJ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir