ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

1182’inci Günle Merhaba

Mehmet Çığrılı
Mehmet Çığrılı
  • 06.06.2012

 

 

Şirketimiz bünyesinde bulunan Gerede Medya Takip Gazetesi, Gerede’de bir ilki gerçekleştirerek 13 Nisan 2006 tarihinde “Gerede Medya Takip Gazetesi” adı altında ilçemize günlük gazete ile merhaba dedi ve tarihten bu güne Gerede’de hiçbir gazete bu sayıya günlükle merhaba diyemedi, tarih tekerrür etti, ömrü yetmedi. Hiç unutmam o 13 Nisan 2006 Perşembe gününü. Dört yılı aşkın süredir hep haberlerin, röportajların, boyaların, matbaaların içinde geçen bir meslek serüvenimizdir gazetecilik, hiç unutamayız ki, personelimizle ilk gazetenin baskısını, bir babanın doğum hane önünde eşinin doğumunu beklerken, duyduğu heyecanın yüz mislini ilk baskıda yaşarsınız. O Heıdelberg makine gözünüze uzay aracı gibi ihtişamlı, bir o kadar da ürkütücü görünür. Dört sayfa bir gazete için gökkuşağından daha renkli hayaller kurarsınız çünkü ne zorluklarla, ne masraflarla, ne olmaz dediklerini oldurtanla, o dört sayfanın çıkarıldığını yaşarsınız ve bilirsiniz.

Gerede Medya Takip Gazetesi, o günden bugüne aralıksız olarak her gün yorulmadan usanmadan tavizsiz bir tarafsızlıkla bu günlere geldi. Gazete ile başladı, Radyo-TV aldı, Matbaa açtı, Şirket kurdu idealler yarattı. İlçemiz Gerede’de sayısını bile hatırlayamayacağımız günlük, haftalık, aylık yerel gazeteler yayın yaptı, lakin süreleri hep kısıtlı kaldı ve belirli bir zaman sonra kapandı, tarih izin vermedi dayanamayıp yayınlarını kesti. İlçemiz Gerede’de 25 yıl, 22 yıl, 19 yıl, 5 yıl, 1 yıl vb. birçok gazete bu kadar uzun süreli yayın yaptı lakin bunlar bile 4,5 yıllık mazimiz olan Gerede Medya Takip Gazetesi’nin aralıksız olarak her gün çıkardığı sayıya ulaşamadı. Bu başarımız tabi ki siz değerli okuyucularımızın verdiği destekle bu günlere ulaştı ve Allah bize ömür verdiği sürece de ulaşacaktır. Yayınsız bir bölgenin, kulağı kesilmiş insana benzeyeceği misali ile gördüklerimizi, düşündüklerimizi, bildiklerimizi aralıksız 1182 sayıdır sizlere aktarmaktayız ve nice 1182’lere de sizlerin desteğiyle, bizlerin kararlığı ile aktarmayı hedeflemekteyiz.

Elinize aldığınız 4 sayfa gün boyu müthiş emeklerle hazırlanıyor, her gün 8 kişi bu gazetenin ekmeğini yiyiyor ve emek veriyor,  akşamın ve gecenin karanlığında koca koca makinelerde basılıyor, sabahları da siz değerli okurlarımız uyanmadan bayilere, abone olan hanelere ve işyerlerine kar, kış, yağmur demeden dağıtılıyor.

Bizim aslında Gerede Medya Takip ailesiyle yayın ilkemiz, “Tam’ağzına vur lokmasını al’denilen” cinstendir. Ne yaparsanız yapın gıkını çıkarmaz da, çıkarttırmazda, çıkaranları ezmeyi, ezmeden kapanmazda. Bazen takdir ediliriz, bazen eleştiriliriz. Kiminizin son sayfadan, kiminizin ön sayfadan okumaya başladığı kağıttır aslında lakin o kadar emek vardır ki dikkatle okunur, belki siz beklide çok yakınınızın yazıldığı haberlerdir, biliyorsunuz gazeteler insanlara haber hizmeti vermekle kalmaz, hayatın her alanında da size yardımcı olmak maksat gayesini amaç edinerekten kağıdını süpürge eder, okuduk bitti dediğiniz, o mürekkep kokulu kağıt hayatınıza nasıl önemli etkilerde bulunur. Sebebi ne olursa olsun bayılırız fotoğraflı haber basmaya. Bir fırsatını yakalamaya gör, hiç kaçınılmaz oluverir bir anda.

Gazetelerin okunmayışından dem vuran bizler nedense iğneyi kendimize batırmaktan da pek hoşlanmayız ve hep, gazete satmıyor, okunmuyor diye serzenişte bulunuruz. Oysa okunacak, adam gibi bir gazete hazırlandıktan sonra kadir bilir bir okur kitlesi de oluşacaktır, biz Gerede Medya Takip ailesi olarak Gerede’de bir ilki gerçekleştirerek belirli bir okur kitlesine ulaşmamızı, adam gibi bir gazete hazırlayarak çıkarmamızı da sizlerin desteğiyle ve yine bizim azmimizle başarıyoruz ve başarmamızda emeği geçen herkese bu satırlardan teşekkür ediyoruz. Sağ olun, var olun…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.