BAŞKANLAR İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

featured

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Ankara’da düzenlenen toplantının ilk bölümünde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki belediyelerin pandemi döneminde yaptığı başarılı çalışmalarla ilgili görüşlerini aktardı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pandemi Sonrası Belediyecilik Vizyonu” başlığı altında düzenlenen toplantıda; özetle “19 yıl önce halis niyetlerle diktiğimiz fidan 83 milyonun desteğiyle ulu bir çınara dönüşmüştür. 19 yıl boyunca defalarca sınandık, tehdit edildik, ihanete uğradık, içeriden ve dışarıdan sayısız saldırıya maruz kaldık ancak milletin emanetini sırtlanlara yedirmedik. Maskeli, gizli ajandalı bir gizli siyaset izlemedik. Bundan sonra da bu tür yanlış yollara tenezzül etmeyeceğiz. Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi” dedi.

BAŞKANLARA 11 MADDEYİ HATIRLATTI

Başkan Erdoğan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Gönül belediyeciliğinin bayraktarlığını yapan siz kardeşlerime, 11 başlığımızı tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Şehir Planları; uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde yapılacak. Altyapı ve ulaşım sorunları tüm şehirlerimizde tamamen çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek. Benzersiz şehirler anlayışıyla; şehirler kendi hikâyelerine uygun şekilde geliştirilecek. Akıllı şehirler uygulamaları ile teknolojinin tüm imkânları insanlarımızın emrine sunulacak. Çevreye saygılı şehirler ile belediye hizmetlerinde tabiattaki tüm varlıklarla uyum gözetilecek. Sosyal belediyecilik anlayışıyla projeler gerçekleştirilecek. Yatay şehircilikle komşuluk ve yaşantıda örnek şehirler kurulacak.”

Toplantı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gecesini gündüzüne katarak milletimize büyük bir aşkla hizmet eden Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajlarını emir ve talimat olarak kabul ederek, bu kutlu yolculukta milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAŞKANLAR İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir