Kazım Ünlüol

Kazım Ünlüol Yazdı, “Oyumu Sana Vereceğim 1”

Kazım Ünlüol Oyumu Sana Vereceğim

Değerli okurlarım, 2009 ve 2014 seçimlerinde bizlerden oy talep eden adaylar için vereceğim oyun şartlarını seçim öncesi geçmişlerinde gazetemizin köşesinde yazmıştım. 31 Mart 2024 te yapılacak mahalli seçimlerde adaylar yine oylarımızı isteyecekler. Şahsen benim 2009 ve 2014’teki isteklerimde çok büyük değişiklikler yok, sadece biraz daha zamana uygun ilavelerim var. Sizler nasıl değerlendirirsiniz bilmem. Aşağıdaki isteklerimi okuyunca belki bana katılır belki katılmazsınız. Sizin oyunuzu yönlendirme gibi bir hakkım da yok. Benimkisi yine sadece temenni. Yine de “siz bilirsiniz”.

“Oyumu Sana Vereceğim 1”

Sayın aday,

Bir mahalli hizmette görev almak için kapımı çalıyorsun.

Fırsat oluşturup uğradığın için teşekkür ederim.

Gerçekten çok düzgün bir kıyafetin var. Elbisen uyumlu kravatın sana ayrı bir hava vermiş. Yakışmış. Güven veriyorsun. Hatırımı sorman, kibarlığın ve nazikliğin tam on puanlık.

Caddelerde, reklam panolarındaki gülen sevimli yüzün beni de oldukça sevindirdi. Adil bir hizmet anlayışı ifade eden sloganların da ortama uygun.

Yani şu an tam dört dörtlüksün. Muhtemelen oyumu sana vereceğim. Benimki bir oy,  ama belki işine yarar.

Bu seçim atmosferini seviyorum. Mevsim kış ama hayaller meltem rüzgarı gibi ısıtıyor insanı.

Her şey çok güzel, Sanki memleket şimdilerde oyna da oyna havasında. Şenlikli günler ne de güzel  oluyor.

Oyumu sana vereceğim. Ama!

Bu güzel görüntüler yanında senden bazı isteklerim var. Sanırım ve umarım bu isteklerimi şu andaki sevimli yüzünle karşılar ve inşallah göreve geldiğinde yine o sevimli yüzünle bu anı hatırlar icraata başlarsın..

Şartlarım öyle çok ağır değil. Hep bildiğimiz şeyler.

Her sabah benden önce kalkacaksın. Her sabah ben kalkmadan şehrim güzel güne hazır olacak.

Her sabah işe hayırla başlayacak, akşam ertesi gün için iyi dileklerle ayrılacaksın. Geceleri uyumayacaksın, ya da az uyuyabilecek, yarının plan ve projelerini olgunlaştırıp şehrinde yaşayanları nasıl mutlu edebileceğini düşüneceksin. Sabah düşüncelerin eyleme dönüşecek. Bir günün bir gününe eşit olmayacak. Toplum için bugünün dünden daha kazançlı olacak.

Muhakkak biliyorsundur, ya da kısa sürede öğrenirsin mahalli belediye yönetiminin görevleri hayat şartlarına uygun şehir imar planı düzenlenmesi ile su, kanalizasyon, atık kanalları, iletişim ağları gibi alt yapı çalışmaları yanında, sağlıklı yaşama planına, ruhsatına uygun konutlar, yollar, kaldırımlar, araç parkları, yeşil park bahçeler, eğlence ve gezinti yerleri, kapalı açık pazar ve alışveriş yerleri, evsel atık, geri dönüşüm maddelerinin toplanma ve çevre temizliği, iş yerlerinin düzenlenme, kontrol, denetlenme işleri gibi üst yapı çalışmaları hatırlayabildiğim işlerdir. Bunun yanında seni oldukça meşgul edecek önemli bir konu, sen iş ve işçi bulma kurumu olmasan da gelip senden iş isteyen herkese, hiçbir ayırım yapmadan iş imkânı sağlayacak şartları oluşturma çalışmalarına destektir. Lakin haksız talebi olan hiçbir kişiye, kul hakkına girecek hiçbir isteğe vasıta olmayacaksın.

Senden beni kısa bir süre sıkıntımı hafifleterek avutacak, oyalayacak şeyler de istemiyorum.

Kurumunun görevleri neyse onları tam yapacak, tüm faydalı iş ve yatırımlarda diğer kamu kuruluşlarını aktif hale getirmede istekli ve destekçi olacaksın. Senden önce planlanmış memleket yararına olan her çalışmayı devam ettirecek, bu çalışmayı hazırlayanlara da teşekkürlerini bildirip onurlandıracaksın ki senden sonrakiler de seni hayırlı çalışmalarınla ansınlar.

Yine her ne olursa olsun seninle yarışa giren rakiplerine saygıda kusur etmeyecek, onlara kötü tenkitle tu kaka demeyecek, bize sadece memleket için, milletin huzur ve refahına destek için yapabileceklerini anlatacaksın. 

Devam edecek…

Kazım Ünlüol Yazdı, “Oyumu Sana Vereceğim 1”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir